Alexander Niklitschek: A matematika csodái. Fordította S. Beke Anna. Budapest, 1942, Nova Irodalmi Intézet, 254 p. Számos ábrával illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval.
Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. I-II. kötet. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. Bp.,1913, Athenaeum. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
A természet köréből népszerű olvasmányok a nagy közönség, a serdülő ifjúság és női olvasók számára. Bp.,1896, Franklin, 8+350+2 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. Bp., 1926, Nova. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Topinard Pál: Az anthropológia kézi könyve. Bp., 1881, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.