Gaal Mózes: Francia háború és a szabadságharc. Hazafias könyvtár. IX. kötet. Bp.-Pozsony,[1902],Stampfel Károly, 4+144 p.+16 t. Első kiadás. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval.
Bözödi György Székely bánja. Bp., é.n., Magyar Élet. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a könyvtest elvált a borítótól, de egyébként jó állapotban.
Croiset Maurice: A görög eposz története. I. kötet. Bp., 1897. MTA. 352 p. Fordította Kempf József. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, két kijáró lappal.
2 kötet az MTA könyvsorozatából: Burckhardt Jakab: A renaissancekori műveltség Olaszországban II. kötet. Fordította: Bánóczi József. Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi szabadságharcból 1588-1598. II. kötet. Bp, 1896-1917, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Elias Lönnrot: A régi Kalevala előszava. Vanhan Kalevalan esipuhe. Bp.,1985, Hazafias Népfront - Akadémia Kiadó. 234. sz. számozott példány, készült 2150 példányban. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban.