Derkovits Gyula (1894-1934): Hídnál (Újpesti hídfeljáró), 1927. Rézkarc, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fa keretben. 25*28,5 cm. Irodalom és reprodukció: Körner Éva: Derkovits. Bp., 1968, Corvina kiadó, kat.sz.: 372.