Sigmund Freud: A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította: Dr. Lengyel József. Ampelos Könyvek I. Debrecen, 1945, Pannonia Könyvnyomda, 216+8 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító ragasztott, javított, de egyébként jó állapotban.
Raoul H. Francé: A növények élete. Fordította: Lambrecht Kálmán. Bp.,1945, Dante. Kiadói félvászon kötés, műanyag védőfóliában. kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Az ember. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Szerk.: Alexander Bernát-Lenhossák Mihály. A Műveltség Könyvtára. Bp., 1905, Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, fémplakettel, megviselt állapotban, a borító kopott, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó borító hullámos, sérült, a lapok foltosak.
Dr. Gortvay György-Dr. Zoltán Imre: Semmelweis élete és munkássága. Bp.,1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. Megjelent 1300 példányban.
Schmidt Egon: Madarak földön, égen. Robin Reckitt és Budai Tibor illusztrációival. Bp.,1992, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület. Kiadói papírkötés.
Természetrajz polgári leányiskolák részére. Wettstein H. nyomán a polgár leányiskolák tantervének és a hazai viszonyoknak megfelelően kidolgozták Pásthy Károly és Szarvassy Margit. I. rész. Bp., é.n., Franklin. Színes táblákkal. Átkötött félvászon-kötésben, foltos, kopott borítóval, plusz bekötött oldalakkal. Rossz állapotban!