Nádai Pál: A lakásberendezés művészete. Bp., (1939), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdag képanyaggal, 1 t. (színes), 303 p.+40 t. (fekete-fehér.) + 1 mell. Kiadói félbőr kötésben.
Petrovics Elek: Ujakról és régiekről. Művészeti dolgozatok. Bp.,1923, Amicus, 128 p.+16 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói papírkötésben, szakadozott, viseltes borítóval, az utolsó pár lapon és hátsó borítón folttal.
1931-1937 The Studio angol, művészeti folyóirat 6 száma, angol nyelven, 1937 decemberi számban karácsonyi könyvillusztrációkról szóló számmal ('Christmas Books&Book Illustration'). Változó állapotban, szakadozott gerincekkel.
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp.,[1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 243 p. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, a borító egy sávban kifakult, jó állapotban.
Nemeskürty István: A mozgóképtől a filmművészetig. A magyar filmesztétika története. (1907-1930.) Bp.,1961, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Wehli Tünde: A középkori Spanyolország festészete. Bp., 1980, Corvina. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
René Berger: A festészet felfedezése 1-2. 1. kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1973, Gondolat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papírtokban.