Dr. Rohracher Huber: Karakterológia. Fordította: Szőllősy Győző. Bp., 1942, Novák Rudolf és Társa. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó papírborítékkal, de belül jó állapotban.
Leidenfrost Gyula: Rabok vagyunk vagy szabadok? Az örökléstan vázlata. Ma és Holnap 1. Pécs,[1927], Danubia, (Dunántúli Egyetemi Nyomda-ny.), 1 t. (J. G. Mendel, ,,a kisérleti örökléstan alapítója" fényképe)+272+2 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
A sebészet kézikönyve. Druitt's Surgeon's Vade-mecum. 12. kiadás. Szerk. Stanley Boyd. Ford. Dr. Bakó Sándor. Az eredetivel összehasonlította Dr. Réczey Imre. 373 fametszetű ábrával. Bp. 1890. Eggenberger. XV. 1109 p. 1 sztl.lev. Korabeli, félvászon-kötésben, festett lapszéllel.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1983,Natura. Második, változatlan kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Dr. Moravcsik Ernő Emil-Sólyom Andor: Az orvos működési köre az igazságügyi közszolgálatban. Bp., 1901, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, (Márkus Samu-ny.), XVI+975 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított pótolt gerinccel, a hátsó előzéklapon ceruzás bejegyzésekkel, az elülső szennylapon névbejegyzésekkel, és névbélyegzős névbejegyzéssel. Első kiadás.
Dr. Buday Kálmán: Kórboncolástan I-II. kötet. I.kötet: Általános rész. II. kötet: Részletes rész. Bp.,1915, Universitas. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhol ceruzás aláhúzással, az I. kötetben a hátsó szennylap és az utolsó két lap kijár.
dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Oltay Károly: Geodézia. I-II. kötet. Tan- és kézikönyv mérnöki használatra. Bp., 1923-1943, Német József Technikai Könyvkiadóvállalata. Átkötött félvászon-kötés, a I. kötet címlapja hiányzik, két lapok kisebb szakadással, sérüléssel, lapszéli javításokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.