Gerei László (1929-2016) 3 tanulmánya, a szerző dedikációjával a borítókon: Az OMMI a genetikus talajtérképezés útján. OMMI Évkönyv Separátum. Bp.,1961, OMMI, 121-127 p. Beszámoló az Intézet 10 éves munkájáról. OMMI Évkönyv Separátum. Bp.,1961, OMMI, 5-18 p. Gerei László: Az Országos Mezőgazdasági Minőségvizsgáló Intézet genetikus talajtérkép kiadványai. Fórizs Józsefné: Az OMMi Genetikus talajtérképezési tanfolyamáról. Agrokémia és talajtan separátum. Bp.,1962, Akadémiai Nyomda, 493-498 p.
Dr. Mayer Hermann: Az idegrendszeri betegségek és elmebajok összefoglalása. Fordította: Dr. Antal Pál. Bp.,1923, Mai Henrik és Fia. Átkötött félvászon-kötésben.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. I. kötet.: A. köt. Az emberi test tájékai. B., A csonttan. C.,A szallagtan. D., Az izomtan. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta: Dr. Hochstetter Ferdinánd. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán. Tizenegyedik kiadás. Bp.,é.n. (cca 1920),Univeristas, 2+399 p. Részben színes fametszetekkel, és eredeti röntgenképekkel. Átkötött modern egészvászon-kötés, belül szép állapotban.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.
Rudolf Engel-Hardt: A természet csodái. Írta és rajzolta: --. Fordította: György Ferenc. Leipzig, é.n., Rudolf Arnold. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt könyvtári példány.