1914-1918 Vöröskereszt az I. világháborúban. Egyedi összeállítású gyűjtemény képeslapokból, fotókból reprodukciókból. Nemzetiszín tablókon szöveges idézetekkel bemutatva a Vöröskereszt és a sebesültek helyzetét az I. világháborúban. 43 db korabeli eredeti képeslap és fotó. Szép anyag! / 1914-1918 Red Cross in World War I. collection of original photos and postcards on sheets with descriptions. 43 original pieces + some copies. Nice material.
1897 Varasd, M. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred utász szakaszának robbantási gyakorlata, rajta Várady Albert (1870-?) huszártiszt, később ezredessel, valamint Gerlóczy József huszártiszttel, fotó, kartonra kasírozva, feliratozva, körbevágva, kopásnyomokkal, 18x37 cm.
1907 Varasd, M. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred 2. százada, a "Patačić-kaszárnya" a varasdi Erdödy Palota előtt, rajta Várady Albert (1870-?) huszártiszt, később ezredessel, fotó, kartonra kasírozva, feliratozva, körbevágva, 14x20 cm./ 1907 Varaždin, the 2nd company of the Hungarian Royal 10th Husar Regiment of Varaždin in front of Palace Erdödy ("Patačić-barrack"), photo on board, with writings, cropped, 14x20 cm