Maurice Croiset (1846-1935) francia hellenista, irodalmtudós sajét kézzel írt levele / Autograph written letter of Maurice Croiset French hellenist scholar.
Halasy Gyula (1891-1970) olimpiai bajnok magyar sportlövő, edző, szakíró hagyatéka. Gyermekkori és családi fotói, saját kézzel írt beszéde kisvárdai úszók előtt, 1936-os vb versenyeredményei, stb
Idézetek, közmondások, sírfeliratok. Összegyűjtötte: Erdős László, gépelt, 20 p. A címlapon, Erdős László (1913-1997) író, költő, újságíró dedikációjával Liska Dénes (1927-2012) dramaturg, író, a Szabó-család írója részére.
Vegyes papírrégiség tétel, Liska Dénes (1927-2012) dramaturg, író hagyatékából, 5 db: Liska Dénes: Zárt ajtók mögött c. művének korrektúra példánya, Aki az életet keresi, Nem vagyok azonos c. előadások szövegkönyvei, az utóbbi címlapján javításokkal.+Fehér György: Obsidio Patakiana c. művének, gépelt irata.+Nagy László hangfelvételek gépelt szövegei, a címlapon Liska Dénes jegyzetével. Változó állapotban.
Vaszary János (1899-1963) Végzetes repülés című darabjának kézirata magyar nyelven valamint los lementerios no se vende c. portugál nyelvű darabjának kézirata és portugálul 24 + 54 p. . / Autograph play manuscript from Janos Vaszary in Hungarian and Portugal
Devecska Ferenc belsőépítész, tanár részére adományozott oklevél az Orsz. Iparművészeti Társulat jubileuma alkalmából rendezett, Szép otthon - boldog élet c. kiállításon bemutatott munkájáért. Üvegezett keretben Hóman Bálint Vallás és közoktatásügyi miniszter saját kezű aláírásával. 44x63 cm