Jávorka Sándor: A magyar flóra kis határozója. Bp., 1926, Studium. XXXV+324+XLVII p. A rajzokat Csapody Vera készítette. 46 táblán több mint 1000 rajzzal. Korabeli félvászon kötésben
Kenyeres Balázs: A törvényszéki orvostan tankönyve. 1-2. köt. Bp. 1925-1926. Universitas. 400 l. 2 sztl. lev.; 496 l. 247 mm. Félvászon-kötésben. Címlapok nélkül
Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.
Sztrókay Kálmán: A fizika úttörői. Bp., 1939, Dante. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban + Jeans, James: A csillagos ég titkai. Bp., 1937, Dante. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Dr. Fortnet Béla - Dr. Paul Benő: Allergia és allergiás betegségek. Belgyógyászati klinikai tanulmány allergiás jelenségekről és kórképekről. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának kötete: Dr. Kol Erzésbet: Tiszaparttól Alaszkáig. Sure Barnett: Az élet intézői. Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Bp.,1940 -1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói világos barna egészvászon-kötés, változó állapotban, kis kopásnyomokkal a borítón, az egyik borítósarkon folttal.
Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.