Ajtay Endre et alii: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, enyhén sérült kötéssel, egy lap kijár.
Jane's Fighting Ships 1941. Founded in 1897 by Fred T. Jane Forty-Fifth Year of Issue. London, 1941, Francis E. McMurtrie. Kiadói egészvászon kötés, viseltes állapotban / linen binding, damaged condition
Kertész Elemér-De Sgardelli Caesar: A frontharcos eszme szolgálatában. (Erdélyi tűzharcosok és hadviseltek emlékalbuma.) Vitéz Gróf Takách-Tolvay József előszavával. [Bp., [1942], Magyar Front, 407+(1)+105 (bajtársi adattár) + 68 p. (arcképek). Kiadói aranyozott egévászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest elvált a a borítótól, a könyvtest részben szétvált (62-63., arcképek.)
vitéz Mándoky Sándor-Faragó László: Magyar Frontharcos Mozgalom. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a tizedik jubiláris országos frontharcostalálkozó alkalmából. Bp., 1938, Merkantil-Nyomda, 740 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos szennylapokkal, szakadt címlappal.
T. E. Lawrence: A bölcsesség hét pillére I-II. Fordította: Schöpflin Aladár. Eric Kennington illusztrációival. Mauer Alfréd térképeivel. Klasszikus Regénytár. Bp., é.n., Révai. XVI+403+410+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel. jó állapotban. Arábiai Lawrence önéletrajzi ihletésű könyve.
Dr. Lajos Iván: Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Pécs, 1939, Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kozma Nándor: Hadimlliomosok. Karriérek a háború aranyhegyén. A borító Bíró Mihály munkája. Bp., 1918, Táltos. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, rossz, széteső állapotban.
F. W. Hirst-J.E. Allen: Britisch War Budgets. Economic and Social History of The World War. London-New Haven, 1926, Humphrey Milford-Oxford University Press-Yale University Press. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.