Dr. Gotthold Salomon (1784-1862) : Deutsche Volk- und Schulbibel für Israeliten. Aufs Neue aus dem Massoretischen Texte übersetzt. Altona. 1837, Johann Friedrich Hammerich, 4+268+4+224+4+252+305+IV p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, jó állapotban. Ritka! meszlényi Meszlényi Károlynak (1798-1878) fejér vármegye alispánjának, meszlényi Meszlényi Gyula (1832-1905) szatmári püspök apjának névbejegyzésével. Meszlényi Károly unokatestvére meszlényi Meszlényi Teréz (1809-1865) akit Kossuth Lajos felesége volt, akinek a testvére öccse meszlényi Meszlényi Rudolf (1813-1848) fejéri követ volt, aki Kossuth Zsuzsannát (1817-1854) vette feleségül. / Contemporary leather-binding, with little bit worn cover and spine, in good condition, in German language.
Vegyes judaikai könyv tétel, 6 db: Féner Tamás-Scheiber Sándor: ... és beszéld el fiadnak...Zsidó hagyományok Magyarországon. Bp.,1984,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Deutsch László: Az Újpesti Zsidó Hitközség történetéből. Tanulmány. Bp., é.n., Budapesti Zsidó Hitközség Újpesti Körzete. Kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. Éliás József: Auschwitz mint Golgota, Golgota mint Auschwitz. Debrecen 1989-1990, Piremon-ny. Kiadói papírkötésben. Emlékezés a Holokauszt 70. évfordulójára. Szerk.: Antalóczy Péter. Bp.,2014, Barankovics Izraelita Műhely. Kiadói papírkötésben. Dr. Ilona Benoschofsky: The History of Jewry in Hungary. Bp.,1988, American Jewish Distribution. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben. Das Silber Böhmischer Synagogen. Prága, 1979, Leitfaden. Kiadói papírkötésben.
"Szólj Izráel fiainak..." Dr. Engländer Tibor, a Magyarországi Cionista Szövetség elnöke 70. születésnapjára. Szerk.: Farkas Éva. Bp., 2002, Magyarországi Cionista Szövetség. A szerző dedikációjával Porscht Frigyes részére. Megjelent 300 példányban. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.