Roald Amundsen: Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) A hat világrész. Utazások és fölfedezések. I. Fordította: Halász Gyula.+A déli sark meghódítása. Fordították: Telekes Béla, Baktay Ervin, Ballenegger Henrik. A hat világrész. Utazások és fölfedezések. VII. (Egybekötve.) Bp.,é.n., Világirodalom-Weiler és Társa. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés.