Dr. Bosányi Béla: Szt. Lukácsfürdő Buda. Meleg és langyos kénes források. Téli és nyári gyógyhely. Bp., 1905, Szt. Lukácsfürdő. Kiadói egészvászon kötés, színes és fekete-fehér képekkel illusztrált, jó állapotban.
1913 Wágner G. Ede: Körmöczbánya szabad királyi rendezett tanácsú főbányaváros képes kalauza. Kiadja: a Felsőmagyarországi Idegenforgalmi Szövetség. Kassa, 1913., Vitéz A. Utóda-ny., 1 (Körmöcbánya térképe, 1: 5760, 24x29 cm) t.+ 43+1 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, borítóval, de alapvetően jó állapotban.
Gantner Antal: A soproni színház és színészet története . Sopron, 1941, Szerző kiadása. 88p. Fekete-fehér fotókkal, plakátokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé laza tűzéssel, borítón töréssel. Ritka!
Szilády Zoltán: Bulgária. 330 képpel, 3 színes képpel, 17 műlappal, 2 térképpel. Budapest, 1931. Szerző [Centrum nyomda]. 1 t. címkép + 472 p. + 20 t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a borítón Berán Lajos plakettjével, kissé kopott.
Balogh István: Hajdúság. Magyar néprajz. Bp.,1969, Gondolat, 297+1 p.+19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja részére dedikált példány. Dienes Ö. István névbejegyzésével.
Granasztói Pál-Polónyi Károly: Budapest holnap. Bp., 1959, Gondolat. Granasztói Pál (1908-1985) Ybl Miklós-díjas (1969) magyar építészmérnök, író által Geleji Sándor (1898-1967) professzornak, kétszeres Kossuth-díjas tudósnak, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált! Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, kiadó papír védőborítóval. Védőborítón egy apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
Takács Zoltán: Előzetes jelentés egy keletázsiai tanulmányútról. Különlenyomat a Távol Kelet 1937. évi II. évf. 1-4. sz. Bp.,1937.,Kir. M. Egyetemi Nyomda,29 p.+1 t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Tiszteletpéldány bélyegzéssel. A szerző, Felvinczi Takáts Zoltán (1880-1964) művészettörténész, kelet-ázsiai utazó által Vajkai Aurél (1903-1987) etnográfus, múzeumigazgató részére dedikált példány.
Solymossy Sándor: Úti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmácziából. Bp., 1901, Pesti Könyvnyomda Rt., 2+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a kötéstáblán a horvát-dalmát-bosnyák egyesített címerrel, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elején néhány kissé foltos lappal. / Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with a little bit worn cover, with some little bit spotty pages. In Hungarian language.
cca 1900 A tordai sósfürdők ismertetése. Bp.,é.n.,Czettel és Deutsch-ny., 31+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Papírkötésben, a címlap és az utolsó lap leszakadt, szakadozott, hiányzó borítóval. Nagyon ritka./ cca 1900 The description of the salth-bath of Turda. Bp., Czettel and Deutsch, 31+1 p. In Hungarian language, with black-and-white photographs. Paperbinding, without cover, the title page and the last page came off, damaged. Very rare!