Nádai Pál: Az iparművészet Magyarországon. A könyv művészi díszítése Kozma Lajos munkája. Bp.,[1920],Bíró Miklós, 143+1 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban. "Ebből a könyvből készült 1100 kötött példány félfamentes papíroson és 100 számozott példány famentes csontpapíron, amatőr-kötésben, a szerző aláírásával." Számozatlan példány! Benne Kozma Lajosról szóló fejezettel.
2 db Rippl-Rónai kiállítási katalógus az 1910-es évekből: Rippl-Rónai József háborus festményeinek és rajzainak kiállitása. A művész franciaországi hadifogságának leirása. Dr. Lázár Béla előszavával. Bp., 1915. Ernst-Muzeum. (2)+46p.+9t. Kiadói papírkötés. 34-36. oldalon ceruzás jelölésekkel. + Rippl-Rónai József retrospektív kiállítása 1888-1911 a Művészházban. Budapest, 1911, Lengyel Lipót litográfiai és könyvnyomdai műintézete. Kiadói elvált tűzött papírkötés, fekete-fehér reprodukciókkal.
Ferenczy Károly ujabb festményeinek és rajzainak gyűjteményes kiállítása. Budapest, 1913, az Ernst-Muzeum kiadása. Lázár Béla tanulmányával, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói tűzött papírkötés, néhány oldalon korabeli ceruzás jelölésekkel. Ritka!
Fényes Adolf ujabb festményei és rajzai gyűjteményes kiállításának katalógusa. Budapest, 1912, az Ernst-Muzeum kiadása. Lázár Béla tanulmányával, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói tűzött papírkötés, borító felső részén apró foltokkal.
Szent-György-Céh, Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete VI: Művészeti aukciójának katalógusa. 1911. március hó 11-25. Bp., 1911, Szent-György-Céh, Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete kiadása. Terjedelmes katalógus, néhány fekete-fehér reprodukcióval. Ritka!
Az Országos Magyar Kir. Iparművészeti Iskola Értesítője 1911-1912 évről, szerkesztette Czakó Elemér igazgató. Orsz. M. Kir. Iparműv. Isk. grafikai szakosztálya. 28 l. 1 sztl. lev. 22 t. 288 mm. 3 linóleummetszet melléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban, kissé sérült gerinccel. 25. o. aláhúzássel, néhány kevés oldal foltos.
Martyn Ferenc ötven rajza. Martyn Ferenc rajzaival, Láncz Sándor szövegével. Bp., 1984, Corvina, 8 p.+25 (kétoldalas képtáblák.) t. Kiadói papírkötés. A művész, Martyn Ferenc (1899-1986) festő, grafikus, szobrász, és keramikus által dedikált példány.
Zsolnay Teréz-M. Zsolnay Margit-Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1975, Corvina Kiadó, 240+48 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal és porcelán jelzésekkel, fekete-fehér, és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban. Sikota Győző (1922-2011) művészeti író, keramikus által dedikált.
Szántó Tibor: A betű I-II. kötet. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1966, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félműbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal. Számozott (1200/49.) példány. "A betűtípusok osztályozása melléklettel."
1943 Fotóművészet. Amatőr és művészfotográfiai folyóirat. VI. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Szerk.: Bieber József. [Egybekötve.] Korabeli reklámokkal. Benne Angelo, Balogh Rudolf, Sztály János, Dulovits Jenő, Ramhab Gyula, Aszmann Ferenc és más fotóművészek fotóival. Bp., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége. Átkötött egészvászon-kötés, benne a bekötött borítókkal, jó állapotban.
Lóska Lajos: Vaszkó Erzsébet 1902-1986. Székesfehérvár, 2008, Városi Képtár - Deák Gyűjtemény. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban, készült 500 példányban.