Torma Jeremiás: Borotvás vitézek és divathősök. Történelmi rajzok az életből és az ábrándok világából. B.-Gyulán, 1879., Dobay János-ny., 262 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy-két aláhúzással, tulajdonosi névbélyegzőkkel. Ritka!
Kádár István: Helyünk a világban. Ember és az egész. San Francisco, 1985., Szerzői Kiadás, 51+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva.
Kádár István: Kozmosz és lélek. Jelképek. San Francisco, 1982., Szerzői Kiadás, 69+1 p. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva.
Kádár István: Magyar jelképhármasunk. San Francisco, 1980., Szerzői Kiadás, 35 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva.
C. G. Jung gondolatairól. Szemelvények követői: Jacobi Jolán, Aniela Jaffé, és Ira Progoff írásaiból. Válogatta és angolból fordította: Kádár István. [San Francisco,1982], Szerzői, 118 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló sajátkézzel írt levéllel, amelyet a könyv megküldésekor küldött, dátumozva.
Györffy István: Magyar falu, magyar ház. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. II. köt. Bp., 1943, Turul,(Jövő-ny.),231 p.+LXIV (fekete-fehér fotók) t.+1 (kihatható térkép, Borsod vármegye település formái, 32x23 cm.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói Györffy István fotójával illusztrált papír védőborítóban, a papírborítón egészen apró szakadásokkal, a címlapon bélyegzéssel, jó állapotban.
Szentmiklósy Klára-Nógrádi Czira Kálmán: Popey kalandja a rablókkal.Szentmiklósy Klára meséje és Tapsi Jani kalandjai. Nógrád Czira Kálmán meséje. Bp.,[1942], Scala, (Szeged Városi Nyomda Rt.), 30 p. Kiadói papírkötésben, foltos, a lap alján kis hiányokkal.