Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Első kiadás. A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által aláírt. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Kis Ferenc: Így vagyunk együtt. Versek. Kassák Lajos előszavával. Debrecen,(1931), Korvin-ny. Kiadói papírkötés. Első kiadás. A szerző első megjelent kötete.
Kis Ferenc: Fegyvertelen. Kis Ferenc versei. Bp.,(1936),Wollner Nyomda. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal. Első kiadás. A szerző által dedikált példány.