Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet I. rész. Európa. Az Alpok és a Kárpátok hegyvidéke. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1899, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
Dr. Szabó Zoltán: A növények szervezete. Az általános növénytan elemei. Bp.,1922, Szerzői kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos gerinccel, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel. Dr. Hauser János (1891-1964) mezőgazdasági mérnök, főiskolai tanár névbejegyzésével.
Kevey Balázs: Magyarország erdőtársulásai. Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar Növénytani Tanszék, TILIA Vol. XIV. Sopron, 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban, CD-melléklettel.
Dr. Carl Zehden: Handels-Geographie auf Grundlage der neuesten Forschungen und Ergebnisse der Statistik. Wien, 1876, Alfred Hölder, 6+515 p.+1 kihajtható térkép-melléklettel. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, megerősített kötéssel, szakadozott térkép-melléklettel./ Linen-binding, damaged, in German language.
Aussereuropäische Erdteile. E. von Seydlitz'sche Geographie III. kötet. Breslau, 1927, Ferdinand Hirt. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval./ Linen-binding, with worn and spotty cover, in German language.
Prof. Dr.Görgényi-Göttche Oszkár: Tuberkulose im Kindesalter. Wien, 1951, Springer. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Mirkovits Gusztáv (1919-1996) orvos, egyetemi tanárnak szóló ajándékozási sorokkal egy tanítványától, dátumozva (1952. XII. 24.)
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, jó állapotban.