dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n., Franklin, 240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapszélekkel.