Dr. Szilasi Jakab: Czukrok, czukros anyagok és megvizsgálásuk. Kézikönyv czukorgyárak, kereskedelmi és gazdasági iskolák és chemiai laboratóriumok számára. Bp.,1892, K. M. Természettudományi Társulat, VIII+180 p. Korabeli félvászon-kötés, Gyulafehérvár, Kovács B. Albert könyvkötészete, kissé kopott borítóval. Dr. Hauser János (1891-1964) mezőgazdasági mérnök, főiskolai tanár névbejegyzésével.
Dr. Szabó Zoltán: A növények szervezete. Az általános növénytan elemei. Bp.,1922, Szerzői kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos gerinccel, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel. Dr. Hauser János (1891-1964) mezőgazdasági mérnök, főiskolai tanár névbejegyzésével.
Kevey Balázs: Magyarország erdőtársulásai. Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar Növénytani Tanszék, TILIA Vol. XIV. Sopron, 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban, CD-melléklettel.
Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzet nélkül, jó állapotban. 1138. számozott példány. Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
Dr. Perlaki Emil: Baromorvoslástól az állatorvostudományig. Baranyai állatorvos-történeti emlékek. Szerk.: Dr. Majoros Tibor. Pécs,(2003),Baranya Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Állomás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 700 példányban.
Dr. Dudich Endre: Rendszeres állattan. III. Ízeltlábú állatok. (Arthropoda.) Tudományos Gyűjtemény 22. Pécs, 1927, Danubia. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
Kidd, Jane: An Illustrated International Encyclopedia of Horses - Breeds and Breeding. London, 1985, Salamander Books. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.