Tony Georges Boussenot (1876-1974) francia politikus saját kézzel írt köszönő kártyája / 1918 Autograph written letter of Tony Georges Boussenot French politican
Maurice Croiset (1846-1935) francia hellenista, irodalmtudós sajét kézzel írt levele / Autograph written letter of Maurice Croiset French hellenist scholar.
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
Sarlóska Vince Ernő (1897-1989) Bólyai-kutató hagyatékából származó okmányok, nyomtatványok, levelek, összesen: 14 db, változó állapotban. Srp Vince Ernő néven született, majd valamikor az 1930-as években nevet változtatott és a Slatinay/Szlatinay Vince/Slatinay Ernő nevet is használta. Az 1950-es években nevét Sarlóska Ernő Vincére módosította.
Devecska Ferenc belsőépítész, tanár részére adományozott oklevél az Orsz. Iparművészeti Társulat jubileuma alkalmából rendezett, Szép otthon - boldog élet c. kiállításon bemutatott munkájáért. Üvegezett keretben Hóman Bálint Vallás és közoktatásügyi miniszter saját kezű aláírásával. 44x63 cm
Széher Mihály (1817-1889): ügyvéd, királyi tanácsos. pesti képviselő 1877-es címeres levelének 1890. évi hivatalos másolata, valamint az évben kelt, a törvényes örökösöket megállapító hivatalos bizonyítvány.
cca 1920 Márai Sándor édesapja dr. nemes Grosschmid Géza (1872-1934) királyi közjegyző, a kassai jogászkamara elnöke, csehszlovák szenátor és Márai testvére Radványi Géza (1907-1986) filmrendező a Tátrában hegyet másznak, Hátoldalt Márai apjának autográf soraival lányának Grossmid Katónak 14x9 cm