Gyulai Pál: Dramaturgiai dolgozatok I-II. Bp., 1908, Franklin-Társulat. Kiadói, egységes aranyozott, félvászon sorozatkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, ex librisszel, szép állapotban
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/1511) példány.
Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 1 t.(acélmetszetű címkép)+XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, a gerince javított, kissé foltos címképpel, 114-126 oldalak között a lapok fűzése sérült, részben kijárnak,
Vegyes könyvtétel, 4 db: Ignácz Rózsa: anyanyelve magyar... Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Farkas Imre: Tűnő évek. 1905-1908. Bp.,1909, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Ritoók Emma: Gyárfás Sándor két élete. Bp., é.n., Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon-kötés. Auer István: Gólyafészek. Dr. Kónya József rajzaival. Kalocsa, 1929, Árpád Rt. Könyvnyomdája. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, ragasztott gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.