1831 Vöröskői gróf Pálffy Fidél (1788-1864) tárnokmester, főkancellár, árva megyei főispán saját kézzel aláírt levele hivatalos ügyben, papírfelzetes viaszpecséttel és gróf Zichy László aláírásával
1877 Julius Stahel (Számvald Gyula) magyar szabadságharcos tábornok amerikai konzulként aláírt igazolása / 1877 Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor autograph signature as United States consul
cca 1880 Első erdélyi vasút. A Piski-Petrozsényi szárnyvonal helyszínrajza. Nagyméretű, kihajtható tervrajz, az összes állomással. Aranyozott egészvászon kötésben. 252 x34 cm / Plan of the first Transylvanian railways. Piski and Petrosany. Large plan in full linen binding 252 x 34 cm
1888-1892 Emlékkönyv. A barátság tükre. Emléklapok barátoktól és barátnőktől. Szerk.: Belicza József. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F.), 38 sztl. lev. Tízféle, színes, keretdíszes lapokkal készült emlékkönyv, nagyrészt kitöltött, a kitöltetlen lapokon, a fénykép helyén a fénykép felragasztására vonatkozó utasítással. Kiadói, préselt, festett, dúsan aranyozott egészvászon-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, foltos borítóval. Benne: Mairovitz Frida, nagyemőkei Seregély Dezső (1867-1948) ezredes, szobrászművész édesannyjának emlékkönyve. Benne számos barátja saját kezű soraival, fotóival, egy felragasztatlan fotóval, pár lap kitöltetlen. Benne Mairovitz Frida 3 db virágokról készült grafikájával, papír, vegyes technika, jelzett, 19x25 cmx2, és 20x14 cm.
1901 Báró Splény Ödön (1842-1909) saját kézzel írt és aláírt levele Vaszary Kolos bíboros tízéves bíborosi jubileuma alkalmával, a levelet aláírta felesége báró Splény Ödönné, született Blaha Lujza
1912 Rajner Lajos (1842-1920) püspök, érseki helynök saját kezű aláírása levélen Kiss Károly teológiai tanár, a bécsi Pázmáneum későbbi rektora részére, melyben kinevezi a márianosztrai fegyintézeti nővérek gyóntatójává