Magyarország csatornázása és szennyvízkezelése. Szerkeszti és kiadja A Magyar Mérnök és Építészegylet. Szerk.: Lesenyei József. Bp.,1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, IX+290 p.+XIV+VIII t. Fekete-fehér fotókkal. Félvászon-kötés, rossz állapotban, foltos, ázott, kopott, sérült borítóval, a hátsó kötéstábla belsején a papír elvált a táblától.
1943-1946 Vegyes könyvtétel, 2 db: Az Építőipari elszámolást és kalkulációt szabályozó rendeletek. Bp., [1943], Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, 24 p. Kiadói papírkötés. Az Építőipar Kérdései az 1946. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete Elöljáróságának jelentése. Bp.,1946, Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, 29 p. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
1942-1943 Vegyes könyvtétel, 2 db: 1942 Az Építőipar Kérdései az 1942. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestületének Tisztijelentése. Bp., 1942, Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, (Stephaneum-ny.), 40 p. Kiadói papírkötés. 1942 Az Építőipar Kérdései az 1943. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete Elöljáróságának jelentése. Bp.,1943, Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, (Stephaneum-ny.), 46 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
1947 Vegyes könyvtétel, 3 db: Építőipari Árelemzés. Szerk.: Perényi Imre, Sebestyén Gyula. Bp.,1947, Magyar Építés- és Közmunkaügyi Minisztérium-Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Dr. Móricz Miklós-ny.),41 p. Kiadói papírkötés. A teljesítményi bérrendszer és elszámolási módja az építőiparban. Bp.,1947, Ipari Termelési Tanács, (Dr. Móricz Miklós-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés. Építőipari anyagszükségleti szaknormák. II. Bádogos-,vízvezeték-, csatornázási-, központi fűtési-, asztalos, lakatos- és üveges munkák. Szerk.: Horváth József, Perényi Imre. Bp.,1947, Magyar Építés- és Közmunkaügyi Minisztérium-Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Dr. Móricz Miklós-ny.),47 p. Kiadói papírkötés.
Mihály Dénes: Az automobil szerkezete, kezelése, vezetése, gyakorlati tanácsok, hatósági rendeletek, soffőrvizsgálat stb. Bp., (1925), Athenaeum, 320 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, az illusztrált papírborító hiányzik, a kötése és a könyvtest részben szétvált, a szennylapon bejegyzésekkel, szövegközti ábrákkal.
C. Birnbaum. - Göttger, C - Gayer, K. u.a.: Das neue Buch der Erfindungen, Gewerbe und Industrien. Rundschau auf allen Gebieten der gewerblichen Arbeit. 1-6. Hatodik, javított kiadás. Leipzig-Berlin, 1872-1873-1874, Otto Spamer. Díszes, aranyozott gerincű félvászon borító, 520+510+446+520+488+540 p. A könyvben számos illusztrációval,képpel. A borítója kopott, a gerince fakó. Az védőlapon, és a címlapon ex-libris beírással.A lapok foltosak. Az 1. és 5. kötet hátsó védőlapján és kötéstábláján firkával. A 2. kötet kötése sérült, viseltes. 1. és 5. kötetben aláhúzások és jegyzetek. Német nyelvű ipartörténeti munka, a 1870-es évekből Otto Spamer kiadásában. / Industrial history in German language from the years of 1870. It is a beautiful cloth binding book with a lot of illustrations, and pictures. The second book's binding is damaged. In the first and the fifth book some writings, and scribbles. The book covers and rootlets are a little bit tattered, and some pages are spotty, but the alltogether in good condition.
Zigány Ferenc: Ábrázoló geometria. Bp., 1964, Tankönyvkiadó Vállalat. A szerző dedikációjával. Kissé kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.