Dr. Dézsi Lajos: Szenczi Molnár Albert (1574-1633) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Franklin-Társulat. Későbbi átkötött aranyozott egészvászon-kötés.