V. Oszejeva: A varázsige. A Davidova rajzaival. Fordította Bene Sándor. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a borítón tollas firka, laza fűzéssel.
Kardasova: A kis Rob. Fordította Gáspár Endre. Az illusztrációk N. Cejtlina rajzai nyomán készültek. Bp., é.n.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a fűzése laza, az előzéklapok hiányoznak, a hátsó kötéstáblán firkával.
Arthur Schopenhauer: Az akarat szabadságáról. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára+Erdélyi János: A bölcsészet Magyarországon. Erdélyi János bölcsészeti dolgozatai. Filozófiai Írók Tára. (Egybekötve.) Bp., 1885-1903, Franklin, 125+3+VIII+156 p. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel, ceruzás bejelölésekkel.
Szép Ernő: Élet, halál. Bp., 1916, Dick Manó. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, kissé szakadt papírborítóval, a kötése sérült, és hibás, az első 32 oldal meglazult, részben kijár, 33-80. oldalak a 130-131. oldalak között találhatók a könyvben, 33-80. oldalak kijárnak. A borító illusztrációja Falus Elek (1884-1950) munkája.