Hanusz István: A fák birodalmából. Számos, részben színnyomatú szövegképpel. Bp., 1903, Athenaeum. [4], 315,[3]p. Színes szövegközti illusztrációkkal. Korabeli félvászon kötésben
Vadász Elemér: A geológus munkája. Bevezetés a földtani megfigyelésbe. I-II. kötet. (Egybekötve.) Ma és holnap. (Pécs, 1928), Danubia,(Dunántúli Nyomda-ny.), 222+2 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Dr. Augustin Béla, Dr. Darvas Ferenc, Schneider József: A gyógy-, és vegyiipari növények termesztése. Bp., 1922, M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gyógy-, és Iparinövény-forgalmi Irodája, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. II. kiadás. Kiadói papírkötés, elöl levált papírborítóval, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal.
Vázlatok a természetrajztanításához. Összeállította és rajzolta: Jegyes Sándor. A Gyakorló Polgári Iskola Könyvtára X. Szeged, 1939, k.n., 52 t. II. kiadás. Papírmappában, kissé szakadozott papírmappával, kissé foltos.
Prof. Dr. Lassar-Cohn: Einführung in die Chemie in leichtfasslicher Form. Bp., 1903, Leopold Voss. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
Vegyes könyvtétel, természetvédelem témában, 2 db: Dr. Pájer József: Természetvédelem az ezredfordulón. Mezőgazdaság a természetvédelem szolgálatában. Szerk.: Hartman Mátyás. Bp., 2002, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói papírkötés és kiadói kartonált papírkötés.
A természet világa sorozat 2 kötete, III-IV. III. kötet: A föld és a tenger. IV. A föld és az élet története.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, kopott gerinccel, de belül jó állapotban,
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza.. I. kötet. Általános rész. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal és térképmelléklettel. Nagybecskerek, 1893, Pleitz Fer. Pál. Korabeli félvászon kötésben.