Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm
Csizmadia László - Szelényi Károly: Mátraaljai borok könyve. 2001, Magyar Képek Kiadó Kft. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Mezőgazdasági Lexikon II. kötet. Szerk.: Bezerédj Adorján, Szilassy Zoltán. Bp.,é.n., Grill Károly. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel. Csak II. kötet.
Rudinai Molnár István: A fatenyésztés. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 10 sz.Bp.,1911, Pallas, 370 p. Hetedik, átnézet és bővített kiadás. Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel, egyébként jó állapotban.