Papp Gábor György: Berlinből Budapestre. A historizmus aspektusai a magyar építészetben. Von Berlin nach Budapest. Aspekte des Historismus in der ungarischen Architektur. Bp., 2007, Kulturforum. Kiadói papírkötésben, magyar és német nyelven, jó állapotban./ Paperbinding, in Hungarian and German language.
Németh Lajos: A XIX. század művészete. A historizmustól a szecesszióig. Bp., 1974, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Berkovits, Ilona: Illuminierte Handschriften aus Ungarn vom 11.-16. Jahrhundert. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Bp., 1968, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, német nyelven./Linenbinding, in paper cover, in cardboard folder, in German language.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, mellékletekkel. Jó állapotban.
Rabinovszky Máriusz: Itália festészete. A Trecento. Itália festészete. A Trecento. Bp. 1947. Dante. 193 l. 4 t. Folio. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti illusztrált, kissé gyűrött védőborítóban.
John Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. I-III. kötet. Fordította Pulszky Károly. Bp., 1881-1886, MTA, VIII+500 p;II+495 p.;III+469 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, az I. kötet utolsó (501/502) lapja és a hátsó szennylap kiszakadt, de egyébként jó állapotban.
Dr. Vitéz Nagy Zoltán: Új magyar művészet. Száz év szobrászata és festészete. 54 szövegközti kép, 24 szines tábla, 116 egyszinű tábla. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben