Dr. Schmidt T.: Az anatomia alapvonalai. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték. Generisch Antal (1842-1918) orvos profeszor hagyatéki pecsétjével. Generisch Antal (1842-1918) orvos, egyetemi tanár, MTA tag, a kolozsvári Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem orvosi karának dékánja (1876-77), majd rektora (1877-1878), később a Budapesti Tudományegyetem orvosi karának dékánja (1900), majd rektorának. (1910-1911)
Otto Weininger: Nem és jellem. Elvi tanulmány. Fordította Gábor Andor. Bp.,é.n, Dick Manó. Kiadói aranyozott egész-vászonkötés, kis sérüléssel a gerincen, kis kopással a borítón, jó állapotban.
Dr. Kress D.H.: Egészség és jólét. Hogyan érhető el? Második kiadás. Bp., é.n., Élet és Egészség. Második kiadás. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, illusztrációval. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Sure Barnett: Az élet intézői. Bp., 1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, X+2+350 p.+ XVI t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói vászonkötésben, kiadói szakadozott, részben hiányos papír védőborítóban. Jó állapotban.
Honti Jenő: Kis séták a nagy természetben. Sárosi Ödön rajzaival. Könyvbarátok kis könyvei. Bp., 1938, Magyar Könyvbarátok, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.