Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi. "
Gaál Mózes: Hűséges mind a sírig. Mikes Kelemen naplója. Történetei elbeszélés. Bp.,1902, Franklin, 157 p. Első kiadás. Kiadói festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon és a kötéstáblán firkával, kis lapszéli foltokkal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "A kedvesés jó Bethy néninek, 1905-dik évi adó fejében. Mózsi."
Havas István: Tünő évek. Versek. Bp.,1898, (Budapesti Hírlap-ny.), 119 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Havas István (1873-195?) költő, író a Petőfi Társaság tagja, majd főtitkára (1933) és alelnöke (1938) által dedikált.
[Zilahi Farmos Eszter] Gyergyay Ádám: Mélyen a csillagok alatt. Regény. München, 1948, Szerzői kiadás, 187 p. Papírkötésben. Ritka emigráns kiadás. A szerző által dedikált. Zilahi Farmos Eszter (1889-1969): író, 1945-ben emigrált. Előbb Németországba, majd az USA-ba, ahol a Magyar Felszabadító Bizottság női csoportjának vezetője volt. Az írásait Gyergyay Ádám álnéven közölte.
Háy János: Marlon és Marion. (1991-1992.) Bp., 1993, Pesti Szalon. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Háy János (1960-) által dedikált.
Tarján Vilmos: (t.v.)-től a Tarjánig. Bp.,[1937],R.V.,(Pápai Ernő-ny.), 204+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Tarján Vilmos (1881-1947) újságíró, színházigazgató. I. világháborúban haditudósító. A rendőrségi riport egyik legsikeresebb művelője volt a magyar sajtóban. 1920-tól 1936-ig a New York Kávéház Rt. igazgatója volt.
[Jósika Miklós]: A gordusi csomó I-III. kötet. Pest, 1853, Heckenast Gusztáv, 4+224+220+196 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Csiky Gergely: Az ellenállhatatlan. Vigjáték három felvonásban. Temesvár, 1878, Csanád-Egyházmegyei könyvsajtó.] 156+1 p. Egyetlen kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben.