Márai Sándor: Egy polgár vallomásai I-II. kötet. Bp.,(1934),Pantheon,(Tolnai-ny.), 315+5; 319+1 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítékkal, a II. kötet hátsó borítója levált, a II. kötet fűzése laza. Első, cenzúrázatlan kiadás.
Márai Sándor: Kassai őrjárat. A borító illusztrációja Fenyves Sándor munkája. Bp., 1941, Révai, 203+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón szakadásokkal. Első kiadás!
Márai Sándor: A Garrenek műve I-II. Toronto, 1988. Stephen Vorosvary-Weller. Első teljes kiadás! Egészvászon kötés, papír védőborítóval, vászon tékában. Jó állapotban.
Márai Sándor: Európa elrablása. Bp., 1947, Révai, 152+8 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal. Első kiadás!
Márai Sándor: Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Bp., 1942, Révai, 112 p. Kiadói papírkötés, a borítón szakadásokkal, firkával, a címlapon magánkönyvtári bélyegzővel. Első kiadás!
Krassó György: Maradj velünk. A kötetet összeállította és a jegyzeteket írta: Hafner Miklós, Zsille Zoltán. Bp.,[1992], MagánZárka,(Vác, (Váci)Nyomda), 388+2+49+3 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kolligátum: Régi magyar passió rajzokkal. Adalékul a középkori magyar irodalom és rajzművészet ismeretéhez. Kiadta Toldy Ferenc. Pest, 1856, Eggenberger Ferdinánd. XV, 260 l. Számos szövegközti és egész oldalas rézmetszetű képpel illusztrálva. Félbőr kötésben. Ritka! + hozzákötve: Szentimrei Márton: Svédországi Krisztina. Bp., 1882. Szent István Társulat. 279p. + Hozzákötve: Balmes: A gyakorlati ész .Pest, 1864. Emich Gusztáv. 102p.