cca 1900 Deckert és Homolka budapesti gyártmányú morze távíró készülék. 16 000 mérföld hatótávolságú. Az Osztrák-Magyar Monarchia szétesése után a szabadkai postahivatalban szolgált sokáig, így szabadkai pecsétek is vannak rajta. Komplett távírókészülék így egyben, jó állapotban nagyon ritka. / Antique complete telegraph mady by Deckert és Homolka, Budapest. It was used in the Szabadka Post Office. Rare item!
XIX. sz vége: Georg Adam Scheid: Vaddisznófejet mintázó vadász motívumos, ezüst-csont szivarvágó. Vaddisznóagyar. Az agyar hossza 29 cm, a fej 9 cm. /Agyar végén egy 2 mm-es lepattanás. / Austrian silver-mounted boar's tusk cigar cutter in the form of an boar's head, with red cabochon gem set eyes./tusk:11,4", boar's head: 3,54") Probably Georg Adam Scheid c1890-1900.
cca 1900 Eredeti japán fa Mah-Jong játék eredeti dobozában, 142 jelzett lappal, + 6 db jelzetlennel, (tartalék) + 122 db csont pálcika + 3 kocka, kis fa dobozban, + 2 db jelzett. Hozzá két korabeli magyar és egy német nyelvű könyv a játékról / Original Japanese Mah-Jong set in wooden case with 142 + 6 cards, 122 ebony sticks + 5 dices. With it: 3 books in German and Hungarian about the game.
XIX. sz.: Tűzaranyozott bíborosi lánc. Nagyméretű címeres függővel 10,5 cm Hozzá készült dobozban / Gold plated metal high priest (cardinal) chain with costuma made box.
1939. "MDEOSZ (Magyar Dalos Egyesületek Országos Szövetsége) Országos Dalos Ünnepély Kassa" zománcozott fém kupa. A zománcképeken Rákóczi és Kassa látképe, valamint MDEOSZ és Kassa címere. Boczán Károly munkája. 24 cm / Enameled metal cup 24 cm
XVI - XVII. sz.: 2 db antik gyógyszertári bronz mozsár egy törövel, .Antropomorf és florális mintázat, szépen kivert Spanyolország, Cordoba. Egyik lyukas. d:11 cm / 2 db antique bronze pharmacy pounder. One with hole. d: 11 cm
Ernst Leitz Wetzlar Epidiaskop Vp vetítőgép, Epis 325 mm f/3,6 vetítőlencsével, jó állapotban, nem kipróbált, h: 70 cm / Vintage Leitz projector, in good condition, not tested