Tétel

Katalognummer:

12872.
Beendet 308. Fernauktion
Drucksachen

Rufpreis:

16 000 HUF

Beschreibung:

1900 Magyar Iparművészet. III. évfolyam. 1900. Szerk.: Fittler Kamil. Főmunkatárs Györgyi Kálmán. Bp., 1900, Magyar Iparművészeti Társulat, 362+4+XXXI p.+6 melléklet+Krieger Béla: Luna, eozin szobor a Zsolnay gyárban, rézkarc. Számos egészoldas, és szövegközti illusztrációval, közte számos szecesszióssal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, Krieger Béla rézkarca és 209/210 oldalak lapja kijár, három az oldalakra ragasztott illusztrációt kiszedtek. (50.,51., 187. oldalak.) Benne számos érdekes írással, köztük az elhunyt Zsolnay Vilmosról (1828-1900), a párizsi világkiállításról, a budai palota Szent István-terméről.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor