Dr. Orosz Dezső:A csecsemő, kisgyermek és iskolásgyermek gondozása. Egészségügyi vezérfonal szülők és gyermekkel hivatásszerűen foglalkozók részére. Bp.,é.n., Szerzői kiadás. Tizenegyedik kiadás. Kiadói papírkötés.
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. III. bővített kiadás, 51 színes és 20 szövegközti ábrával. Bp., (1943), Novák Rudolf és Társa.Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Schmidt T.: Az anatomia alapvonalai. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték. Generisch Antal (1842-1918) orvos profeszor hagyatéki pecsétjével. Generisch Antal (1842-1918) orvos, egyetemi tanár, MTA tag, a kolozsvári Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem orvosi karának dékánja (1876-77), majd rektora (1877-1878), később a Budapesti Tudományegyetem orvosi karának dékánja (1900), majd rektorának. (1910-1911)
Prinz Gyula: Európa természeti földrajza. Bp., 1923, Világirodalom Könyvkiadóvállalat. Félvászon kötés, sok ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban.
Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban. A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nagyapja./ Erasmus Darwin: Zoonomia, or, the laws of organic life. Second book, first part. Half-leather-binding, in german language. The cover is little bit worn. The writer, Erasmus Darwin (1731-1802) was the grandfather of Charles Darwin.
Dr. Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., é.n., Szathmáryné Bánó Vilma Tudományos Könyvkiadó Vállalata. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban.