Raoul H. Francé: A növények élete. Fordította: Lambrecht Kálmán. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó, 438 p. Műveltség. Kiadói félvászon kötés, ex libris-szel, a borító sarkai kopottasak, a kötése picit meglazult, de ezeket leszámítva jó állapotban van.
Wilhelm Bölsche: A természettudomány fejlődésének története. I-II. Fordította Schöpflin Aladár. Kultura és Tudomány. Bp., 1920, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, az első kötet kissé viseltes állapotban, kissé kopottas gerinccel, kissé kopottas és foltos borítóval, ex libris-szel, a második kötet kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, ex libris-szel.
Dr. Schalle Albert: Kneippkúra. A természetes és eredményes gyógymód. Gyógykezelési módjai, gyógyeredménye és gyógyhatása. Fordította: Dr. Kókay Béla. Előszóval ellátta Dr Bucsányi Gyula. Bp., én. Élet és Egészség. 464 p. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval, laza fűzéssel.
Charles Fitzhugh Talman: A levegő birodalma. Fordította Ballenegger Róbertné. Bp. 1938, Királyi MagyarTermészettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Böckh János: A Petroleumra való kutatások állása a Magyar Szent Korona Országaiban. Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve. XVI. Bp., 1907-1908, Franklin-Társulat Könyvnyomdája, 371-479 p. Átkötött félvászon kötés. Jó állapotban.
Nauwelaerts: Harc a petróleumért. Fordította: Borosnyai Károly. Bp. 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
The soils and soil associations of Israel. By J. Dan, D.H. Yaalon, H. Koyumdjisky and Z. Raz. Jerusalem, 1962, Ministry of Agriculture - Hebrew University. 25 p. Kiadói papírkötésben, gerincén vászoncsíkkal megerősítve, térképmelléklettel.