Dr. Veress Endre: Báthory István király. (Terror Hostium). Halálának 350-ik esztendejében. Bp., 1937, Magyar Mickiewicz Társaság, 378+1 p.+12 t.+ 1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 6. kötet. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv, 422+1 p. Új dolgozat. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, foltos lapokkal, festett lapélekkel.
(Fraknói) Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Budapest, 1873, Eggenrerger F. Magyar Akadem. Könyvárus (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Kiadói papírkötés, sérült, megviselt állapotú kötéssel.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Budapest, 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Faragó Miksa: A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyei. Előszót írt hozzá Dr. Báró Madarassy-Beck Gyula. Bp., é.n. (1912), Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadt, az elülső borítója leszakadt, pár lap elvált a kötéstől.
Dr. Vajda Pál: Oroszok a magyar szabadságharcról. Adalékok a szabadságharc orosznyelvű bibliográfiájához. Budapest, 1949, Honvéd Levéltár és Múzeum, 82 p. Kiadói papírkötés. Javított gerinccel.
Székely József: Kossuth fogsága és Pestvármegye rendei. Pestvármegye Levéltárában őrzött adatok nyomán. Bp.,1895, Athenaeum. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, a borító sérült, hiányos, de az oldalak éppek, a lapok egy része felvágatlan.