De WIttné (Guizott Henriette): A keresztes hadak története. Középkori krónikákból. Bp.,é.n., Athenaeum, XII+214 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Gelléri Mór: Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Bp., 1896, Posner Károly Lajos és Fia, 180 p. + 5 t. (színes lith.) Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzések, 159/160 lap szakadt és részben kijár, 161/162. lap és egy lithográfia hiányzik.
Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai II. kötet. Attila népe. Bp.,1932, Szerzői kiadás, Sárik Gyula és Géza-ny. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés.
Bruno Brehm: Így kezdődött. Apis és este.+Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. Fordította: Fenyő László. Bp., 1937-1938., Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, laza fűzéssel.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Budapest, 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés.
6 db történelem, hadtörténet témájú könyv: Karasai Elek-Karsai László: A Szálasi per. Németh Pál: Levelek F-nének. Vécsey Aurél: Magyar tragédia. A Don-kanyar. A Nemzeti öncélúságért! Gömbös Gyula miniszterelnők tizenkét beszéde. Reprint kiadás. Gondos Ernő: Az első világháború. Képes Történelem Sorozat. Fekete Gyula: Fortélyos félelem igazgat. Képes Történelem Sorozat.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, egészoldalas illusztrációkkal, fejezet eleji díszekkel.
Eckhart Ferenc: Magyaroszág története. Bp., 1933, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói egészvászon-kötés, a borítóra papír darabok ragadtak, de egyébként jó állapotban.