W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. Kalandos utazások. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
Oscar Kauffmann: Aus Indiens Dschungeln II. Erlebnisse und Forschungen. Leipzig, 1911, Klinkhardt und Biermann. Kiadói kopottas egészvászon kötés, a címoldal kötésénél javítással, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelven, térkép melléklet nélkül./ Linen-binding, the cover is worn, the coverpage repaired, in german language, without maps appendixes.
Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in good condition, in german language.
Körmendi Lajos: Az én Karcagom avagy Bod László festőművész világjárásai és hazatalálásai. Karcag, 1999, Barbaricum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
Italien: Südtirol-Trentino. Östlicher Teil und Provinz Belluno (Dolomiten). München, 1964, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 248.). Térképmelléklettel. Kicsit megviselt papírkötésben, egyébként jó állapotban.