Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II. Kutatóutam a legsötétebb Afrikában. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas borítóval és gerinccel.