Tarczay Gizella: Bolgár földön. Földrajzi regény a magyar ijfúság számára. Budapest, 1936, Stephaneum Nyomda Rt., Kiadói illusztrált félvászon kötés, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, számos képpel, valamint két térképpel illusztrálva.
Háger László (szerk.): Szabolcs vármegye fejlődése és kortörténete. Szabolcs vármegye, 1929, Erdélyi Gyula, 420 p.+LIV t. Modern javított egészvászon kötés.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói kopottas illusztrált kartonált papírkötés, számos eredeti fényképpel és rajzzal.
Tóth Attila: Szeged szobrai és muráliái. Tanulmányok Csongrád Megye Történetéből XX. kötet. Szeged, 1993, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata-Csongrád Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Bálint: Dunaapáti 1944-1958 (Dokumentumszociográfia) 1944-1958 I-III. Bp., 1986, Művelődéskutató Intézet és Szövetkezeti Kutató Intézet. Kiadói papírkötés, a III. kötet borítója kiss gyűrött. Megjelent 1500 példányban.