Österreichischer Bundesbahnführer für Reise und Touristik 5.: Salzkammergut, Dachsteingebirge, westliche Totengebirge. Szerk.: Biendl, Hans - Sinek, Ludwig. Wien, 1926, Steyrermühl Verlag. Számos fekete-fehér fényképpel. Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
E. Kittl: Festschrift anlasslich des fünfundzwanzigjahrigen Bestandes der Sektion für Naturkunde Österreichischen Touristen-Klubs. Wein, 1906, Der Sektion für Naturkunde Österreichischen Touristen-Klubs, 40 p. Papírkötés. Ünnepi írás az Osztrák Turista Klub Természettudományi Osztályának 25 éves fennállására, német nyelvű. A borítója szétszakadt. A kötése sérült. Ex libris-szel. / Commemorative of twenty-five year anniversary of the Section of Natural Science of Austrian Turist Club, in german language.
Gerő Győző: A Jakováli Haszán Pasa Dzsámi és Múzeum kiállítási vezetője. Janus Pannonius Múzeum Füzetei 16. Pécs, 1979, Janus Pannonius Múzeum. Kiadó papírkötés.
Laurin Luchner: Schlösser in Österrecih I-II. München, , C. H. Beck. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, feket-fehér képekkel gazdagon illusztrálva,német nyelven./ Linen-binding, in paper cover, in German language.
Deutschland Wien. Bécs, 1938, Landesfremdenverkehrsverband, 31 p. (szöveg)+22 l.(képek.) Első kiadás. Papírkötés, német nyelven./ Paperbinding, 31 p. (text)+22 l. (photos), in German language. First edition.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, [1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 4+280 p.+1 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos, de alapvetően jó állapotban.
Robert F. Scott: Angolok a Déli Sarkvidéken. Fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest , 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Megviselt állapotban, a gerince és a kötése sérült.
Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. Budapest, , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötésben. Megviselt, sérült állapotban!