Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Budapest, 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés. Kiadói papírkötésben, kicsit sérült fűzéssel. (1-48 p.)
Jean FInot: A fajok problémája. Szociológiai Könyvtár. Fordította Dr. Zalai Béla. Bp., 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Dr. Góth Endre: Vitaminok és hormonok. Budapest, 1943, Novák Rudolf és Társa, 368 p. Kiadói kissé kopottas gerincű egészvászon kötés, számos szövegközti ábrával és képpel illusztrálva.