Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. Társadalomtudományi könyvtár uj sorozat. Budapest, 1912, Grill Károly, 544. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, két ex libris-szel, az egyik Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.