A magyar nemzet története III. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Pór Antal, Schönherr Gyula: Anjou ház és öröksei (1301-1439). Bp., 1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borító alsó sarkai kopottak, foltosak, számos illusztrációval.