Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Bernát Gáspár adomái, élcei, apró freskóképei és gazsidái. Összegyűjte hátrahagyott özvegye: a szamarkandi püspök. Bp., 1878, Franklin-Társulat. Bernát Gáspár (1810-1873) író, újságíró. Humoros elbeszéléseivel, groteszk ötleteivel, adomáival, amelyeket freskóképeknek nevezett el, hamarosan népszerűségre tett szert. Gazsiádáit - eredeti élceit - Petőfi is szívesen hallgatta, olvasta és Bernátot barátságába is fogadta. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, ajándékozási sorokkal.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_emese