Luther, Carl J.: Das weiße Reich. Das Hohelied des Berg-Winters. Berlin, é. n., Verlag Ludwig Simon. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Alpines Handbuch I. Leipzig, 1931, F. A. Brockhaus, Deutschen und Österreichischen Alpenverein, 493 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos szövegközti, 5 egészoldalas képekkel (köztük 1 fekete-fehér, 4 színes képpel, a színes képek előtt rajzos hártyapapírral), valamint ábrákkal és térképpel illusztrálva. Alpinista kézikönyv I., német nyelven. Két ex libris bélyegzővel, és leltári bélyegzővel./ Linen-binding, in german language, with ex librises.
Dr. Hanz Franz - Kurt Mair: Der mensch am berg. Von der Freude, dem Kampf und der Kameradschaft der Bergsteiger. München, 1935, F. Bruckmann,152 p. Kiadói egészvászon. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Hanz Franz- Kurt Mair: Az ember a hegyen, német nyelven. A borítója foltos. / Linen-binding, in german language, with some spotties on the cover.
Jahne, Ludwig: Karawankenführer. Klagenfurt, 1931, Johannes Heyn. Térképmelléklettel, fekete-fehér fényképekkel. Papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Josef Enzensperger: Ein bergsteigerleben. Alpine Auflatze und Vortrage Reisebriefe und Kerguelen. München, 1924, Akademischen Alpenverein, Alpenfreund Verlag, 295 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos szövegközti, és egészoldalas fekete-fehér képpel illusztrálva. Az egészoldalas képek előtt hártyapapírral. Josef Enzensperger: Egy túracipő élet, német nyelven. Ex libris-szel. A gerince fakó, pár lap némileg foltos. / Linen-binding, in german language, with ex libris, the spine is pale, and some page are a little bit spotty.