Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.
H[einrich] H[ubert] Houben: Sturm auf den Südpol. Abenteuer und Heldentum der Südpolfahrer. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Houben munkája a Déli sark felfedezéséről, német nyelven. Számos képpel illusztrálva. / Cloth-binding, with papercover, in german language.
Nagy Miklós (szerk.): Magyarország képekben - Honismertető album I-II (Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról.) Reprint kiadás! Budapest, 1989, Helikon. Kiadói félvászonkötésben. 392+384 p. Jó állapotban.