Gotaisches genealogisches Taschenbuch der gräflichen häuser aus das Jahr 1860. Gotha, 1860, Justus Perthes, 996 p. 33. évfolyam. Kiadói egészvászon kötés. Német nyelvű genealógiai munka, az elülső kötéstábla elvált a gerincnél. / Linen-binding, in german language. The cover is damaged.
Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Perepatits István: A magyar művelődés története I. Ferdinánd korában. A "Magyar Országgyülési Emlékek" alapján. Bp, 1902, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói papírborító, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a kötése sérült, a fűzése meglazult és a könyvtest részben szétvált.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1939, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 85 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi Szabadságharczból (1588-1598) II. kötet. Budapest, 1917, MTA. Kiadói kopottas egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, ceruzás aláhúzásokkal. Töredék kötet.