Iréne Jakab: Dessins et peintures des aliénés. Analyse au point de vue psychiatrique et artistique. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban, francia nyelven. / Linen-binding, in paper cover, in french language.
Werner Ruppelt: Eduard Fischer - Küstümplasitken für das Theater. Berlin, 1975, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, 18 db diamelléklettel, német nyelven. / Paperbinding, in carton case, with 18 piece of slides, in german language.
Rolf Mäser: Altsächsische Marionetten. Aus der Puppentheatersammlung der Staatlichen Kunstsammlungen Dresden. Die Schatzkammer 31. Leipzig, 1977, Prisma-Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven. / Paperbinding, in German language.
Barát, Éber, Takács: A művészet története. I-II. kötet. Az ókor művészete. A kelet művészete. Európa művészete. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadó egészvászon kötésben.
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Egységes, kiadói félbőr kötésben, A bőr kissé kopottas, egyébként jó állapotban.